राजनैतिक विकृति र भ्रष्ट संस्कारका विरुद्ध करण लामा सुनकोशी २ को वडा अध्यक्षमा उठ्दै

ओखलढुङ्गा । स्थानीय निकायको निर्वाचन मिति नजिकिए संगै दलहरुले आफ्ना उम्मेदवारहरु तय गर्ने तथा प्रचार प्रसार गर्ने कामलाई तिब्रता दिन थालेका छन् । यसैबीच समावेशी र बैकल्पिक पार्टीको रुपमा अगाडी उदाउँदै गरेको जनता समाजबादी पार्टीले ओखलढुङ्गा जिल्लामा चुनावी अभियानलाई ब्यापकता दिएको छ ।

केहि दिन अघि मात्रै जिल्लाका आठै वटा स्थानीय तहमा उम्मेदवार हरुको नाम सार्बजनिक गरेको जसपा ओखलढुङ्गाले सुनकोशी गाउँपालिका वडा नंबर – २ को अध्यक्षमा युवा समाजसेवी करण लामालाई उठाउने निर्णय गरेको छ ।

को हुन् करण लामा ?

सुनकोसी २ भदौरे स्थायी घर भएका करण लामा एक सफल युवा उधमी हुन् । लामो समय विदेश समेत बसेका करण लामाले अहिलेको समयमा गाऊ को विकास कसरि गर्न सकिन्छ ? राजनीतिको नाममा भएको फोहोर र विकृति कसरि सफा गर्न सकिन्छ भन्नेमा राम्रो र गहन ज्ञान हासिल गरेका छन् । उनि आपत परेका बखत आफ्नो ठाउँका नेपाली दाजुभाइ दिदीबहिनीलाई सहयोग गर्न हरसमय खट्ने गर्छन । राजनैतिक विकृति र भ्रष्ट संस्कारका विरुद्ध लामाले आवाज उठाउँदै आएका छन । राजनैतिक विकृति र भ्रष्ट संस्कारलाई निमिट्यान्न नपार्दा सम्म देश र जनताको विकास सम्भव नभएको उनको बुझाइ छ ।

गाउँमा गुम्बा बनाउदा होस् वा अन्य कार्यमा उनि आफ्नो सहयोगी हात अघि बढाउछन् । राजनीतिमा असल र बिबेकी युवाहरु अघि बढ्नुपर्छ भन्ने सोंच राख्ने मिलनसार र सालिन व्यबहार राख्ने लामा जसपा ओखलढुङ्गाको सचिवालय सदस्य समेत हुन् । समाजमा पछाडी परिएका तथा परेका दलित महिला र जनजातीको पक्षमा खुलेर बोल्ने, सहयोग गर्ने तथा भ्रष्ट राजनीतिलाई सफा गर्ने पार्टी जनता समाजबादी पार्टी मात्रै भएको उनको भनाइ छ ।

जनता नै परिवर्तनको पक्षमा भएकाले आफुलाई जनताले भोट दिई जिताउने कुरामा उनि ढुक्क देखिन्छन ।


Insurance means to cover the financial risk that looms over future uncertainty. Taking this concept of monetary risk in mind, many companies provide the security services to the public. The company that provides this service is known as the insurer and the one who takes the benefit of these services is known as the insured. The process of getting insurance starts by signing a contract with agreements carefully considered by both the parties. Once the contract is signed between the insurer and the insured, premium needs to be paid on a regular timely basis. As per the contract, if any loss is incurred, then the company is obliged to cover the loss.

Various types of insurance services are provided by insurance company around the world. Health insurance covers all the risk related to one’s physical and mental health. Auto Insurance protects any loss incurred due to accidents involving a vehicle. Life insurance looks at overall risks and financial loss that may occur and if some casualties occur, then the insurance amount is given to the family of the insured. Property insurance is the insurance of any property from fire, theft and weather damage. Majorly there are two types of insurance companies. One deals with life insurance services while the second one deals with the non-life services or property insurance services.

Comments
Advertisment : 9803602855
Please contact : 014212403, 9843220732
Email: [email protected]
Address: Bagbazar, Kathmandu
About Us:-
Founder/ CEO : Nabin Rai
Chief Editor : Nilesh Adhikari (9851002729)
Reporter: Kabita Karki
Marketing Manager : Deepak Sherpa
Program Coordinator : Prabin Kiratee
सुचना बिभाग दर्ता नं. ५३५/ ०७४–७५